Tuning

  

   

 
V tejto rubrike by sme Vám v krátkosti chceli opísať a vysvetliť, prečo je správnepo každom zásahu na motocykli previesť meranie na moto brzde.

Pri každej zmene napr. výmena výfuku, vzduchového filtra, riadiacej jednotky.... nastanú určité zmeny v priebehu spalovania. Tieto zmeny môžu viesť k zvýšeniu alebo k zníženiu výkonu motora, možu znížiť životnosť motora.

Preto je dôležité vykonať skúšku na moto brzde. Pri každom meraní sa zaznamenavá vela veličín ktoré nám pomôžu správne nastaviť Váš motocykel. Merania sa výkonávaju na moto brzde s veľkou presnosťou, výkonove straty nezadávame podľa typu motocykla, ale sa presne merajú tzv. dobehovou skúškou. To znamená že presnosť merania neovplivňuje tlak v pneu, kvalita reťazového kitu ...

Pri každom meraní sa dozviete skutočný výkon a krútiaci moment, priebeh bohatosti zmesi,maximálnu rýchlosť, straty od motora až po koleso... Všetky tieto krivky možeme porovnávať medzi sebou a Vy budete vidiet každu zmenu,
spôsobenú výmenou alebo úpravou niektorej časti motocykla. 

Moto brzda sa používa hlavne na doladenie správneho priebehu bohatosti zmesi. Vieme Vam nastvit zmes pomocou prídavných jednotiek ako je napr.Powercommander a veľa iných znaciek, alebo priamo originálnu jednotku. V prípade motocyklov s karburátorom, Vám vieme poskytnúť Jet Kit Dynojet, alebo samostané trysky potrebné na správny chod motora.